Ders Notları

Yaşadığınız bölgedeki hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu arasında bir fark olup olmadığı ile ilgili büyüklerinizden bilgi alınız.

6. Sınıf Türkçe Yaşadığınız bölgedeki hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu arasında bir fark olup olmadığı ile ilgili büyüklerinizden bilgi alınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız bölgedeki hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu arasında bir fark olup olmadığı ile ilgili büyüklerinizden bilgi alınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Büyüklerimiz eskiden buranın daha soğuk olduğunu ,kışların daha çetin geçtiğini, kışların ve yağmurların gelmesinin bu kadar geç zamanlara kalmadığını söylediler.


Yaşadığınız bölgedeki hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu arasında bir fark olup olmadığı ile ilgili büyüklerinizden bilgi alınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yaşadığım bölgede hava şartlarının günümüzdeki durumuyla geçmişteki durumu arasında çok fark olduğunu büyüklerim her zaman söylerdi.

Bu konuyu kendilerine sordum zaman yağmurların bu kadar düzensiz yağmadığını ve her sene belirli miktarlarda yağmur yağdığı için  çok güzel verim aldıklarını ve kollarım daha soğuk geçtiğini söylediler.

Aynı zamanda sıcaklıkların da bu kadar yakıcı olmadığını ve belirli sıcaklar gelsede belli zamanlarda serinleme yaşandığını, bu zamanda eskiye nazaran çok fazla değişiklik olduğunu ifade ettiler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde yaşamış olduğumuz ortamda hava durumunun geçmişte olduğuna göre daha farklılıklar gösterebildiği ni söyleyebiliriz. Geçmişte nüfus yoğunluğu iklim değişikliği ve trafik olmadığı için hava değişikliğinde ciddi farklılıklar olduğu gözlemlenebilir. Küresel ısınma kutupların erimesi ve iklim değişikliği sebebiyle yazların daha sıcak kışları daha soğuk veya daha sıcak geçmesi elbette iklim değişikliği olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.