Ders Notları

Bu sene geçmiş yıllara göre bedeninizde bir fiziksel değişim yaşıyor musunuz? Sesinizde bir değişim oldu mu?

6. Sınıf Fen Bilimleri Bu sene geçmiş yıllara göre bedeninizde bir fiziksel değişim yaşıyor musunuz? Sesinizde bir değişim oldu mu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bu sene geçmiş yıllara göre bedeninizde bir fiziksel değişim yaşıyor musunuz? Sesinizde bir değişim oldu mu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet değişim yaşadım. Büyürken hem fiziksel özelliklerimizde hem de duygusal özelliklerimiz de değişim yaşarız. Bende önceki yıllara göre boyum biranda uzadı, sesim kalınlaştı. Dışarıdan fark edilen değişen özelliklerim bunlardır.


Bu sene geçmiş yıllara göre bedeninizde bir fiziksel değişim yaşıyor musunuz? Sesinizde bir değişim oldu mu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Doğup büyüme aşamalarında hem fiziksel hem de duygusal olarak değişim yaşarız. Sesimiz değişir, boyumuz uzar, düşüncelerimiz farklılaşır. Bende bu yıl kendi fiziksel özelliklerimde değişim gördüm. Bu sene okula gittiğim zaman arkadaşlarıma göre daha uzun olduğumu gördüm. Ayrıca sesimde önceki yıllara göre daha kalın bir hale gelmişti.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Büyüme çağında olduğumuz için geçen yıldan bu yıla baktığımız zaman vücudumuzda çeşitli değişiklikler verebiliyoruz öncelikle boyumuzun uzadığını kilo aldığımızı ve yüzümüzde harfli değişiklikler olduğu gözlemlenebilir çünkü büyüyen ve gelişen bir birey olduğumuz için bu değişiklikler oldukça normal dır büyük yetişkin olmak için uzanmak olgunlaşmak ve gerekli olan boya ve kiloya ulaşmak gerekir bu da bizim zaman içerisinde sene sene olabilecek bir değişimdir bizlerde gözlemlenmesi oldukça normal bir davranış ve bir değişimdir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.