Ders Notları

Atatürk ile konuşma olanağınız olsaydı ona nasıl teşekkür ederdiniz? Örneklendiriniz.

6. Sınıf Türkçe Atatürk ile konuşma olanağınız olsaydı ona nasıl teşekkür ederdiniz? Örneklendiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk ile konuşma olanağınız olsaydı ona nasıl teşekkür ederdiniz? Örneklendiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Atatürk le konuşma imkanım olsa ona şu şekilde bir teşekkür ederdim ; Paşam sizin yanınızda olmaktan kıvanç duyuyorum sizle karşı karşıya oturmak bana büyük onur veriyor. Siz bizim büyük liderimiz büyük atamızsınız, sizin sayenizde bugün sizle Türkçe konuşa biliyor kendi dinimi yaşaya biliyorum kendi bayrağımızın gölgesinde özgürce kimseden korkmadan çekinmeden geze biliyorum bizi uyandırdınız çok çalışmamız gerektiğini öğütlediniz, yaktığınız o ateş hala aynı, bilimle ilimle irfan la daha iyi ye yolunuzda devam ediyoruz. Tüm büyük bir ulus olarak sizden minnet duyuyoruz onur duyuyoruz sağolun.


Atatürk ile konuşma olanağınız olsaydı ona nasıl teşekkür ederdiniz? Örneklendiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Atam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Size o kadar minnet duyuyorum ki anlatamam siz ki bu vatan için canını hiçe saymış cepheden cepheye atılmış girdiğiniz tüm savaşları kazanmış.

Bitmemiş savaştan sonra yıkılmış yoksul bir vatanı ayağa kaldırmak için kolları sıvayıp önce devlet kurmuş sonra devrim ve ilkeler yapmış bunları uygulamış bize milletimizin tarihini öğretmiş geleceğe güvenle bakmak için yol çizmiş çocuklara gençlere güvenmiş büyük bir lidersiniz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ü eğer görseydin veya milli mücadele yıllarında yaşamış olsaydım ona çok teşekkür etmek isterdim. Çünkü bu cennet vatanı topraklarının düşmanlardan temizlenmesi ve bağımsız bir şekilde yaşamamız Ayrıca sahip olduğumuz birçok olanağa Mustafa Kemal Atatürk sayesinde sahibiz. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine büyük önem verdiği için eğitimde birçok yenilikler yapmıştır. Eğitimli Bir toplumda aydınlık bir gelecek olacağını önceden görmüş ve yeniliklerle Türk gençlerini bu cennet vatanı armağan etmiştir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.