Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanların ihtiyaçlarına göre ve insanların sürekli olarak gelişimi ile beraber dünyada  var olan nufüsun artması ile birlikte geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Geçmişte at arabaları, atlar, develerle birlikte ulaşım sağlanırken ihtiyaçların artması ve insanların daha rahat bir şekilde bir yerden bir yere gitmek için tren, uçak, araba, kamyonve gemi gibi ulaşım araçları kullanılmaktadır.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hızlı bir şekilde meydana gelmiştir. Geçmiş dönemlerde var olan ihtiyaçlarının azlığı, nüfusun az olması at arabaları, develer ve atların kullanımı yeterli olacaktır.

Ancak gelişen insanlık ve insan ihtiyaçlarının artması ve insanların konforlu bir şekilde yaşaması için bilim adamları ve mucitler tarafından yapılan icatlar hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Geçmiş dönemlerde insanların aylarca yol alarak gittikleri yolları gemiler, tren ve uçaklarla kısa sürede ve konfor içinde gidilmesi sağlanmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!