Ders Notları

Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

5. Sınıf Türkçe Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların ihtiyaçlarına göre ve insanların sürekli olarak gelişimi ile beraber dünyada  var olan nufüsun artması ile birlikte geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Geçmişte at arabaları, atlar, develerle birlikte ulaşım sağlanırken ihtiyaçların artması ve insanların daha rahat bir şekilde bir yerden bir yere gitmek için tren, uçak, araba, kamyonve gemi gibi ulaşım araçları kullanılmaktadır.


Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Geçmişten günümüze ulaşım araçlarının değişimi hızlı bir şekilde meydana gelmiştir. Geçmiş dönemlerde var olan ihtiyaçlarının azlığı, nüfusun az olması at arabaları, develer ve atların kullanımı yeterli olacaktır.

Ancak gelişen insanlık ve insan ihtiyaçlarının artması ve insanların konforlu bir şekilde yaşaması için bilim adamları ve mucitler tarafından yapılan icatlar hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Geçmiş dönemlerde insanların aylarca yol alarak gittikleri yolları gemiler, tren ve uçaklarla kısa sürede ve konfor içinde gidilmesi sağlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence geçmişten günümüze kadar ulaşım araçlarında çok fazla yenilikler olmuş ve bu insan hayatında ciddi şekilde etkilemiştir insanlar eskiden tekerlek icat edilmediği zaman ve tekerlekli araçlar kullanılmadığı zaman hayvan gücünden veya insan gücünden faydalanarak ticaret işlerini çiftçilik işlerini yük taşımacılığı işlerini gerçekleştiriyorlar the bu hem çok kısıtlı hem de çok zor oluyordu günümüzde ise tekerleğin icadından sonra yavaş yavaş ilerleyen ve yeni araçların hayatımıza girmesiyle beraber ulaşım ticaret ekonomik alanda çalışmalar ve bir yerden bir yere giderken ulaşımın kolaylaşması çok daha kolay ve basit olmuştur özellikle günümüzde çok fazla kullanılan uçaklar sayesinde ulaşım çok kolay ve rahat Ayrıca güvenli olmuştur büyük şehirlerimizde yer alan hızlı trenler sayesinde şehirler arası trafik azalmış ve ulaşım bir yerden bir yere çok hızlı ve kolay olmuştur ulaşım denilince aklımıza birçok alanda imkanlarda ve olanaklar da mevcut olduğunu bile biliyoruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.