Ders Notları

“Dünyayı dil ile tanımak” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe “Dünyayı dil ile tanımak” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Dünyayı dil ile tanımak” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bu ifadeden anladığım çevredeki her şeyin dil ile anlam kazandığıdır.


“Dünyayı dil ile tanımak” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar yaşadıkları topluma göre bir dil kültürüne sahip olurlar. Aynı dili yaşasalar bile farklı görevlerde de kelimeler ve konuşma tarzları değişiklik göstermektedir.

Dünyayı dolaştığımız zaman herşeyin bir ismi olduğunu görmekteyiz. Bunlara manalar katan şüphesiz ki dil ve kelimelerdir.

Aynı zamanda gittiğimiz yerin dilini bilmekte oradan daha çok bilgi ile dönmeye ve işlerimizde kolaylık sağlayacak ayrı bir etkendir.

İnsanlar farklı bir dildeki manaları da kast edilen şeyleri ise o dili bilirlerse daha iyi fark ederler. Çünkü her dilde farklı manalara gelen deyimler , kalıplaşmış kelimeler ve ifadeler bulunur.

İşte bu sebeplerin hepsi dilin ne kadar değerli olduğunu ifade eder.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyayı dili de anlamak sözünde anlatılmak istenen çevremizde görmüş olduğumuz her şeyin gelişmelerin çeşitli birçok icraatların ve insanlar arasındaki iletişimin konuşarak dilimizi kullanarak ve anlaşarak yola çıktığını anlamaktayız. Dünya dili demek dünyadaki insanları hayvanlara ve tüm canlıları anlamak onlarla iletişim kurmak onlarla bir bağımız olduğunu anlamak gibi temel kavramlara geldiğini de söyleyebiliriz. Dünya dili daha temiz daha yaşanılır insanlara yardım içerisinde bulunduğumuz barış’ın hak ve özgürlüğün olduğu ortamlar bunun yanı sıra adaletli yaşamların olduğu insanların ayrımı yapmaksızın eşit bir şekilde yaşamış olduğu iletişimin her türlü güzel bir şekilde anlaşıldı ortamların olabildiğini anlatan koskocaman bir kavramdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.