Ders Notları

İnsanlığa yararlı bir icat yapmanız gerekirse neyi icat etmek isterdiniz?

8. Sınıf Türkçe İnsanlığa yararlı bir icat yapmanız gerekirse neyi icat etmek isterdiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanlığa yararlı bir icat yapmanız gerekirse neyi icat etmek isterdiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ben uçan arabaları veya ışınlanmayı icat etmek isterdim. Böylece herkes gitmek istediği yere hiç zahmet çekmeden saniyeler içerisinde ulaşabilir.


İnsanlığa yararlı bir icat yapmanız gerekirse neyi icat etmek isterdiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben en çok uçan arabaları icat etmek isterdim. Böylece hem uçmak hemde araba ie istediğimiz yere gitmek mümkün olur. Işınlanmak ta hayallerimin arasında . Işınlanmak ve böylece istediğimiz yere ışık hızında gitmek yüzyıllardır insanların hayalinde. Böylece saatlerce süren yolculukla veya yollarda beklediğimiz ve çektiğimiz sıkıntılar bitmiş olur. Hizmetçi robotlarda büyük bir rahatlık. İnsanlar kendi işleri ile meşgul olurken bir yandan evin işlerini yapabilecek bir robot herkesin işine gelir. Bu robotlar hem yorulmaz hemde maaş gibi sıkıntıları olmadan işimizi görür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bilim alanında bilgi yenilik yapmak isteseydim hastalığı tedavisi geliştirilmemiş veya tedavisi bulunmamış hastalıkları ele alarak bunların tedavisinde ve aşılarını bulmak isterdim.çünkü sağlık her şeyden kıymetlidir. Sağlıklı olmayan bir insan kendi kişisel bakımını hayattaki konumunu belirleyemez ve çevresindeki insanları güzel ilişkiler kuramaz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.