Ders Notları

Duanın Allah (c.c.) ile irtibat kurmadaki önemi nedir? Anlatınız.

5. Sınıf Din Kültürü Duanın Allah (c.c.) ile irtibat kurmadaki önemi nedir? Anlatınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Duanın yüce Allah ile irtibat kurmadaki önemi çok büyüktür.
Çünkü yüce Allah biz inananlara siz dua edin ben işitirim ayeti ile beraber işiten oldu bizleri dinlediği ve dua yoluyla kolay bir şekilde iletişim kurabildiğimizi ifade edebiliriz.
Sonuç olarak bizleri dinleyen bir yaratıcı olduğu için şükrümüz de dertlerimiz de kaderimizde sevincimiz de hemen hemen her konuda yüce Allah Celle celalühü dua etmeli ve ona şükrümüzü ve sıkıntılarımızı dile getirmeliyiz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Rüya dedi ki:

    Sizler bizler destek olan en güzel sitesiniz.

  2. Merve dedi ki:

    Duanın Allahu Teala ile iletişim kurmakta pek bir önemi olduğunu söyleyebiliriz dua ettiğimiz zaman tek ve bir yerde olan Allah’a yöneliriz Allah’tan isteriz Allah’ın verdiği nimetlerin şükrünü yaptığımız günahların ve hatalarının tövbesini Allah’a zor zamanlarımızda sakınmamız ve güzellikleri tüketmemiz amacıyla duanın önemli bir ibadet olduğunu söyleyebiliriz her müslüman bütün bir içtenlikle ve temizlik ile dua etmelidir dua etmek müminin en güzel ibadetlerinden biridir her zaman ibadetimizi tamamlamak için dua etmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.