Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bir yeri gezmek, görmek, tanımak yaşamak anlamına gelir. Kitaplardan öğrenmek ise sadece o yer hakkında bilgiye sahip olmak anlamına gelir. İnsanlar kendilerini bir çok şekilde geliştirebilirler.

Bunun en basit yöntemi okumaktır. Fakat her zaman en kolay öğrenme şekli görsel olarak görerek öğrenmektir. Bunun içinde bir yeri gezerek o yerin tarihini kültürünü insanlarını tanıyarak öğrenmeniz daha kolaydır.


Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Gezerek öğrenmek bir çok duyu organına hitap ettiği için daha kalıcı, pratik bilgidir. Gezen insanlar bilgiyi bizzat yerinde gördükleri için görerek öğrenirler. Gezerek farklı insanların kültürünü tanıyarak kendimizi geliştirebiliriz. Gezmek kişiyi sosyalleştirir.

Bir konuyu öğrenmek, bilgi kazanmak olunca okumaktan daha tesirli bir yöntemde yoktur. Bir insan ne kadar gezerse gezin o kişinin çok bilgili olduğu anlamında gelmez. Kişinin belli bir zaman diliminde gezdiği yerler sınırlı olacağı için okumayı seven birisi yeni bilgileri okuyarak, daha kolay ekde eder.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!