Ders Notları

Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir?

4. Sınıf Türkçe Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir yeri gezmek, görmek, tanımak yaşamak anlamına gelir. Kitaplardan öğrenmek ise sadece o yer hakkında bilgiye sahip olmak anlamına gelir. İnsanlar kendilerini bir çok şekilde geliştirebilirler.

Bunun en basit yöntemi okumaktır. Fakat her zaman en kolay öğrenme şekli görsel olarak görerek öğrenmektir. Bunun içinde bir yeri gezerek o yerin tarihini kültürünü insanlarını tanıyarak öğrenmeniz daha kolaydır.


Bir yeri gezerek görerek tanıyıp öğrenmek ile kitaplardan öğrenmek arasında fark nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Gezerek öğrenmek bir çok duyu organına hitap ettiği için daha kalıcı, pratik bilgidir. Gezen insanlar bilgiyi bizzat yerinde gördükleri için görerek öğrenirler. Gezerek farklı insanların kültürünü tanıyarak kendimizi geliştirebiliriz. Gezmek kişiyi sosyalleştirir.

Bir konuyu öğrenmek, bilgi kazanmak olunca okumaktan daha tesirli bir yöntemde yoktur. Bir insan ne kadar gezerse gezin o kişinin çok bilgili olduğu anlamında gelmez. Kişinin belli bir zaman diliminde gezdiği yerler sınırlı olacağı için okumayı seven birisi yeni bilgileri okuyarak, daha kolay ekde eder.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kitap okumak bir hazine gibidir bunda anlatılmak istenen gezip görmek kadar kitaplarda da anlatılanlar bulunan bölgeye çok güzel bir şekilde anlatabilir alnız insanlar gezip gördükleri yerleri daha iyi hatırlayıp benimserler çünkü bir insana göz ve gördüğü dolaştığı ve zaman geçirdiği alanlar daha çok hatırasında kalabilir bu sebeple gezip görebileceğiniz yerleri gezmek daha güzeldir yalnız gezip göremiyorsak hitapların eşsiz bilgilerinden faydalanarak buradan bilgi edinebilir ve gezmiş kadar olabiliriz kitaplar sayesinde yalnız gezip görülecek yerler değil birçok konuyu beynimizde hayal edebilir düşünebilir ve yaşamış gibi okuyabiliriz bu da kitapları ne kadar faydalı ve bilgilendirici olduğunu gösteriyor

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.