Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte insanlara kolay bir şekilde ulaşılması sağlanmıştır. Televizyon, radyo, telefon ve bilgisayarla insanlar verilmesi gereken bilgiler kolay bir şekilde verilmektedir. Ancak gelişen teknolojik araçlar nedeniyle sosyalleşme konusunda insanlar evlerine kapanmakta ve toplum yaşamı olumsuz etkilenmektedir.


Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sosyal medya hayatımız içerisinde büyük bir önem arz eden bir konudur. Ancak sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması ve zararlı yayınlardan, yalan haberlerden korunması gerekmektedir.

Sosyal medyanın günümüzde iletişim araçları olan televizyon, gazete, telefon gibi araçlarla kolay bir şekilde dinleyici ve izleyicilere ulaşabilmektedir. İnsanlara gerekli olan bilgileri vermek amacıyla büyük önem taşırken, insanların sosyal hayatlarını etkilediği açısından da olumsuzluk gözlenmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Sosyal medyanın hem olumlu hem de olumsuz yönleri de vardır.Olumlu yönleri hayatımızı kolaylaştırır.Arkadaşlarımızla daha kolay bir şekilde görüşebiliriz.Ama olumsuz yönleri olumlu yönlerden daha da fazladır.Olumsuz yönleri ise şunlardır.Bizi sevdiklerimizden ayırır.Sevdiklerimiz üzülür.Eğer sosyal medyayı çok fazla şekilde kullanırsak çok kötü şeylere yol açabilir.Sevdiklerimiz birlikte vakit geçirirken biz ise hapisimizin içinde yaşarız.
Yağmur
ben  yağmur cevaplarınızı çok seviyorum Süpersiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!