Ders Notları

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız.

5. Sınıf Türkçe Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte insanlara kolay bir şekilde ulaşılması sağlanmıştır. Televizyon, radyo, telefon ve bilgisayarla insanlar verilmesi gereken bilgiler kolay bir şekilde verilmektedir. Ancak gelişen teknolojik araçlar nedeniyle sosyalleşme konusunda insanlar evlerine kapanmakta ve toplum yaşamı olumsuz etkilenmektedir.


Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sosyal medya hayatımız içerisinde büyük bir önem arz eden bir konudur. Ancak sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması ve zararlı yayınlardan, yalan haberlerden korunması gerekmektedir.

Sosyal medyanın günümüzde iletişim araçları olan televizyon, gazete, telefon gibi araçlarla kolay bir şekilde dinleyici ve izleyicilere ulaşabilmektedir. İnsanlara gerekli olan bilgileri vermek amacıyla büyük önem taşırken, insanların sosyal hayatlarını etkilediği açısından da olumsuzluk gözlenmektedir.


 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Sosyal medyanın hem olumlu hem de olumsuz yönleri de vardır.Olumlu yönleri hayatımızı kolaylaştırır.Arkadaşlarımızla daha kolay bir şekilde görüşebiliriz.Ama olumsuz yönleri olumlu yönlerden daha da fazladır.Olumsuz yönleri ise şunlardır.Bizi sevdiklerimizden ayırır.Sevdiklerimiz üzülür.Eğer sosyal medyayı çok fazla şekilde kullanırsak çok kötü şeylere yol açabilir.Sevdiklerimiz birlikte vakit geçirirken biz ise hapisimizin içinde yaşarız.

  2. Günümüzde sıkça kullandığımız sosyal medya sayesinde eskiden arkadaşlık ilişkilerini sana ortamda gerçekleştiriyoruz sosyal medya sayesinde Ayrıca iletişimde sağlanabilmektedir çok kısa bir sürede karşımızdaki insanla konuşabiliyor görüntülü arayabiliyor veya mesaj atabiliyoruz en çok güzel sahip olduğumuz elektronik eşyalar sayesinde ve sosyal medyanın olanakları sebebiyle birçok bilgiye habere ve belgelere sahip olabiliyoruz örneğin dünyanın bir yanında olan haberlerden kısa bir şekilde haberdar olabiliyoruz yalnız sosyal medyanın olumsuz etkileri olduğunu da biliyoruz sosyal medyada tanımadığımız insanlara kimlik bilgilerimizin vermek adresimizi söylemek veya resmimizi paylaşmak tehlikeli olabilmektedir Ayrıca çok fazla sosyal medyada zaman geçirmek bizi sosyal bir insan yapmaz aksine aile bireylerimizin ve arkadaşlarımızdan uzak tutabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.