Ders Notları

Yurttaş olmanın sorumlulukları nelerdir? Örnekle açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Yurttaş olmanın sorumlulukları nelerdir? Örnekle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yurttaş olmanın sorumlulukları nelerdir? Örnekle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yurttaş olmanın sorumlulukları; gerektiğinde ülkemizi savunmak için canımızı feda etmek, oy kullanmak, devletimizi gerek elle gerekse dille korumak, kamu mallarına sahip çıkmak, vergi vermek ve verilen görevleri en iyi şekilde yapmaktır.


Yurttaş olmanın sorumlulukları nelerdir? Örnekle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yurttaş olmanın sorumlulukları; kargaşa çıkarmak isteyenlere fırsat vermemek, onlara gerek gerçek hayatta gerekse de sanal ortamda destek vermemek ve protesto etmek, oy kullanmak, görevlerimizi en iyi şekilde yapmak, çocuklarımızı vatan aşkı ile büyütmek, gerekirse hem malımız hemde canımız ile vatanımıza sahip çıkmak, ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermemek, vergilerimizi zamanında vermek. Bunların her birisi yurdunu seven insanların özellikleridir. Vatanımız olmasa hiçbir güvenliğimiz olmaz. Bu yüzden vatanımıza sahip çıkmalı ve gelişmesi için elimizden geleni yapmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir yurttaş olarak elbette ki Tamay vazifelerimiz ve görebilirim izden biri ülkemize her zaman sahip çıkmak ülkemizde yardımlaşma ve illi mücadele söz konusu olduğu zaman her zaman ayakta olmak ayrıca ülkemizin güvenliği söz konusu olduğu zaman her zaman fikirlerimiz ve düşüncelerimiz de ikimizi savunmak ülkemizin huzuru mutluluğunu desteklemek bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal marşı ve bayrağımız göklerde dalgalandırmak için elimizden gelen tüm fedakarlık yapmak başlıca örnekler arasında yer alabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.