Ders Notları

Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz?

5. Sınıf Türkçe Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımda sorumluluklarımı yerine getirirken bir takım zorluklarla karşılaşabiliyorum. Bu türk zorluklarla karşılaştığımda annemden, babamdan, öğretmenimden ve arkadaşlarıma fikir danışarak, onlardan yardım isteyerek karşılaştığım zorlukların üstesinden gelebiliyorum.


Günlük hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirirken karşılaştığınız zorluklara nasıl çözümler üretiyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük hayatımızda hepimizin sorumlulukları vardır. Annemiz evi temizler, yemek yapar, bizimle ilgilenir. Babamız işe gider bizim için çalışır, akşamları bizimle ilgilenir.

Biz okula gideriz, derslerimize çalışırız, evde odamızı toplar temiz tutarız. Gibi bir çok sorumluluklarımız vardır. Bunları yaparken  ders çalışırken, ödev yaparken zorlanabiliriz.

Anne ve babamızdan yardım isteyebiliriz. Yada annemiz evi temizlerken yardıma ihtiyacı olabilir. Biz yada babamız ona destek olabiliriz. Önümüze çıkan zorlukları ailemizden ve çevremizden yardım alarak aşabiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda yapmış olduğumuz çalışmalarda veya günlük hayatımızda yapmış olduğumuz sorumluluklar da bazı zorluklar çökebilir bazı işlerde yardım isteyebilir veya büyüklerimizden ve tecrübeli insanlardan danışarak işlerimizi yapabiliriz. Bir insan her ne kadar bir işi eksiksiz güzel yapıyorsa tecrübeli insanlar kadar bilgili olmayabilir. Bu sebeple çevremizdeki insanların bilgilerinden faydalanarak ve yapmış olduğu birçok konudaki tecrübelerine ele alarak yardım isteyebilir ve işlerimizi daha güzel bir yola sokabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.