Ders Notları

İnsanlara yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı İnsanlara yardım ettiğinizde neler hissedersiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İnsanlara yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlara yardım ettiğim zaman kendimi çok mutlu ve huzurlu hissederim. Karşıdaki insanın zor durumdan kurtulması bana çok iyi hissettirir.


“İnsanlara yardım ettiğinizde neler hissedersiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanlara yardım ettiğim zaman içimde çok güzel bir his uyanır. İçimin huzuru bütün günüme etki eder. Bazen bütün gün bazen uzun bir süre kendimi rahatlamış ve huzurlu hissederim.

İnsanların zor durumda kalması beni çok üzer. Bir insanın yardıma ihtiyacı olduğunda onun mutlu olmasını ve istediği şeyin olmasını ben de çok isterim.

Bir insana başka bir insan yardım ettiği zaman da mutlu oluyorum. Ancak ben yardım ettiğim zaman kendimi daha farklı ve daha mutlu hissediyorum


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyilik yaptığım zaman her zaman mutlu olurum iyilik yaptığım zaman karşımızdakinin ihtiyacını karşıladığımız için mutlu oluruz ahlakımızın gelişmesi için her zaman iyilik yapmalıyız bazen özel bir insana bazen yaşlı bir insana bazen bir sokak hayvanına bazen bir bitkiyi sulayarak bazen aile bireylerimizi ev işlerinde yardım ederek iyilik yapabiliriz iyilik yapmak ahlakımızı genişletir bizi rahatlatır güzel duyguları içerisinde olmamızı sağlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.