Ders Notları

Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi nedir?

8. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi nedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi nedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi; Dünya’nın dönme ekseninde bulunan eğikliktir.


“Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi nedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kuzey Yarım Küre’de kış mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi yaşanmasının sebebi; Dünya’ nın dönme ekseninde bulunan eğiklik farkıdır. Bu sırada bazı hava farkları oluşur ki bunlar mevsim olarak adlandırılır.

Dünya’ da 23 derecelik bir eğim bulunur. Bu eğiklik 23 derece açı yapacak bir şekilde sağ tarafa doğrudur.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 8 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda bir ödevimiz olan Kuzey yarım kürede kış yaşanır kendine yarım kürede yaz yaşanmasına sebebi ve nedenleri neler olduğunu araştırmak ve öğrenmek istediğimiz zaman Forum sayfa sitesine vermiş olduğu bilgi ve cevaplarla bu konuyu güzel bir şekilde öğrendik 8 sınıf fen bilimleri ders kitabımızdaki tüm cevapları bilgileri ve ödevlerin en güzel bilgilerini bu sayfada bulmak bizleri çok mutlu eder çünkü buradaki bilgilerle ödevi yapınca tüm derslerimi başarılı bir şekilde hızlı bir şekilde tamamlıyorum sizlere de tavsiye ediyorum 8 sınıfta başarılı bir öğrenci olmak istiyorsanız ve yüksek notla mevzunun olmak istiyorsanız buradaki bilgilerden faydalanın.

  2. 8 sınıf fen bilimleri ders kitabı yer alan bu konuda Güney kürede yaz bir mevsimi yaşanırken Kuzey Kore’de kış mevsiminin yaşında olmasına en önemli sebeplerinden biri güneşin ışınlarının ve dünyanın dönme hareketini etkilediğini ve bu sebepten dolayı gerçekleştiğini yukarıdaki bilgi ve cevaplarla güzel bir şekilde öğrendim verdiğiniz bilgi ve cevapları sayesinde her zaman başarılı ve eğitici bilgilere ulaşırım ödevlerimi hemen bitirebiliyorum sizleri çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.