Kuva-yı Millîye birliklerinin yetersiz kalmasının nedenleri nelerdir?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kuva-yı Millîye birliklerinin yetersiz kalmasının nedenleri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kuvayı millîye birlikleri, İstanbul Hükümeti’nin üstüne düşen görevi yapmaması üzerine kurulmuş halktan meydana gelen düzensiz ve askeri bilgisi olmayan insanlardır. Ellerinden gelen silah ve bilgilerle mücadele ettikleri için yetersiz kalmışlardır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kuva-yı Millîye birliklerinin yetersiz kalmasının nedenleri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bu siteyi keşfettikten sonra ve ödevlerimi burada yaptıktan sonra elbette ki dün derslerinde başarılı seviyem yükseldi. Derslerindeki tüm ders notlarını ve derslerinin birçok kitaptaki anlamlarını anlamadığım araştırmak istediğin tüm konuyu Forum sayfa sitesinde bir tıpta bulabiliyorum ödevlerimi hızlı ve kolay bir şekilde bitire biliyorum sizler sayesinde öğretmenim takdirini alıyorum öğretmenim ödevlerimi çok beğendiği için bana aferin diyor her zaman tüm ders kitaplarının cevapları burada bulabildiğim için ödevlerimi doğru kolay ve rahat bir şekilde yapabilmek için ödevlerimi de sizi ziyaret ediyorum siz de çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!