Ders Notları

Mıknatısların aynı kutupları birbirine nasıl bir kuvvet uygular?

4. Sınıf Fen Bilimleri Mıknatısların aynı kutupları birbirine nasıl bir kuvvet uygular? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mıknatısların aynı kutupları birbirine nasıl bir kuvvet uygular? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Mıknatısların aynı kutupları birbirlerini iter. Yani aynı kutular birbirine itme kuvveti uygular.


Mıknatısların aynı kutupları birbirine nasıl bir kuvvet uygular? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Mıknatıslar iki kutba sahiptir. Bu kutuplar “N” ve “S” olarak adlandırılır. Eğer elimizde iki mıknatıs olsa ve aynı kutuplar yani N-N veya S-S kutuplarını bir araya getirmeye çalışsak kutupların birbirini ittiğini fark ederiz. Aynı kutba sahip iki mıknatıs birbirlerine itme kuvveti uygular.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mıknatısların zıt kutuplarda ve aynı kutuplarda birbirine çekmiş olmam yöntemini mıknatıslar hakkındaki birçok bilgiyi araştırmak istediğimizde de öğrenmek istediğiniz zaman Forum sayfası da ziyaret ederek buradaki temel bilgileri ulaşarak çeşitli bilgileri defterimize geçirerek ödevimizi tamamladık ödevlerimi yaptım zaten büyük yardım edeceksiniz sizler sayesinde birçok Denizli’ye doğru bir şekilde bazı bir şekilde ulaşabiliyorum tüm derslerinde daha başarılı olmanın temel yolunu size var diyorum ki sizler sayesinde çok çalışkan ve başarılı değil paketlerinde Doğu ilerleyişini gördü ve her zaman böyle çalışmaya devam etmeme söyledi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.