Ders Notları

Ellerinizi birbirine hızlı bir şekilde görseldeki gibi sürtünüz. Ellerinizdeki sıcaklık artışının nedeni ne olabilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Ellerinizi birbirine hızlı bir şekilde görseldeki gibi sürtünüz. Ellerinizdeki sıcaklık artışının nedeni ne olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ellerinizi birbirine hızlı bir şekilde görseldeki gibi sürtünüz. Ellerinizdeki sıcaklık artışının nedeni ne olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sürtünme kuvvetidir.


Ellerinizi birbirine hızlı bir şekilde görseldeki gibi sürtünüz. Ellerinizdeki sıcaklık artışının nedeni ne olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ellerimizi birbirine hızlı bir şekilde görselde var olan şekle göre sürdüğümüz zaman sürtünme kuvvetinin nedeniyle ellerimizde sıcaklık meydana gelir.

Kısaca ellerimizi birbirine sürdüğümüz zaman oluşan sürtünme kuvveti nedeniyle ellerimizin ısındığını söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ellerimizi hızlı bir şekilde birbirine sürdüğümüz zaman ellerimizin ısındığını getirebiliriz. Bu ellerimizin birbirine olan etkileşimi ile sürtünme kuvvetinin elbette ısı ya dönüştüğünün bir örneğidir. Ellerimizi Ayrıca veya vücudumuzun bir bölümünü yönüne direkt şikayet ettiğimiz zaman da elektriklenme ve atı olduğunu görebiliriz. Bu maddenin birbirine olan sürtme kuvveti ile meydana gelen Bir enerjidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.