Ders Notları

Restorasyon projelerinin Balkan devletleri ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nelerdir?

‏ 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Restorasyon projelerinin Balkan devletleri ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Restorasyon projelerinin Balkan devletleri ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Türkiye ve Balkan ülkeleri halkları arasında tarihsel bir bağ bulunmaktadır. Çünkü Balkanlar Osmanlının ilk fethettiği bölgelerdir.Yüzyıllar boyunca osmanlı hakimiyeti nde kalmış ortak bir kültür mirası paylaşmışlardır.

Bu açıdan Restorasyon projeleri Balkan ülkeleri ile kültüre ve siyasi ilişkilerin gelişmesini sağlarken aynı zamanda düşmanca davranışların ortadan kalkmasını sağlar.


Restorasyon projelerinin Balkan devletleri ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Balkan ülkelerinde azınlık soydaş ve akraba topluluklar öte yandan ise ülkemizde Balkan kökenli vatandaşlarımız yaşamaktadır. Balkanlarda barış ve istikrarın korunması Türkiye için hayati önem taşımaktadır.

Balkanlarda ki mevcudiyetimiz özellikle Kosova ve Bosna hersekte hem bu ülkelerin devlet yapılandırılmasının güçlendirilmesi hemde bölgesel istikrar açısından önem arz etmektedir. Restorasyon projeleri sayesinde bu ülkelerdeki beraber ortak kültürü yaşatmak siyasi  ilişkileri geliştirmek vede halkları birbirine kaynaştırma açısından önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ödevlerimi yapmak için vermiş olduğunuz bilgilerden faydalandım. Araştırmayı en çok gerektiren ve araştırmada en çok gerekli olan bilgileri sizin sayenizde doğru ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum. Verdiğiniz bilgiler ve verdiğiniz cevaplar anlaşılır bir biçimde olduğundan dolayı ödevlerimi yaparken ve bilgileri alırken okuması kolay yazması kolay ve anlaması kolay bilgiler sayesinde bütün derslerinde daha başarılı olabiliyorum. Bazen ders çalışırken bazen yazılıya çalışırken bazen ders tekrarı yaparken veya bazen arkadaşımın kardeşimin ödevine yardımcı olduğum zaman ilk olarak sizin sayfanızı ziyaret ediyorum ve burada da vermiş olduğunuz bilgilerden faydalanıyorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.