Ders Notları

Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız.

5. Sınıf Türkçe Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Etrafımıza Çevreyi kirleten bazı kişiler ve kuruluşlar olduğunu ifade edebilirim.

kişileri uygun bir şekilde uyarmalı ve Fabrikalar hakkında ise gerekli mercilere başvuru yaparak bu yaptıklarının yanlış olduğunu ve düzeltmeleri gerektiği hakkında bilgiler vermemiz ve şikayetçi olmamız gerekir.


Etrafınızda çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar var mı? Varsa bunların çevreyi nasıl kirlettiklerini kısaca anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Etrafımızda Çevreyi kirleten kişiler ya da kuruluşlar Elbette sürekli olarak vardır.

Etrafımızı kirleten Çevreyi kirleten kişiler ve kuruluşlar çevreyi yerlere çöpler atarak çöplerinizi çöp konteynerı atmayarak Fabrikalar ise havayı ve suları kirleterek bizlere zarar verdiğini ifade edebiliriz.

Etrafımızda Çevreyi kirleten kişiler ve kuruluşlar hakkında gerekli mercilere başvuru yaparak bunların cezai yaptırımlar alması doğayı korumak için bunlara uygun bir dille Doğan’ın ne kadar önemli olduğu anlatılması büyük önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremize baktığımız zaman çevremizi denizlerimize ve yaşadığımız doğal ortamları kirleten birçok insan görebiliriz. Bu insanların bilinçlendirilmesi çevrenin temiz tutulması için gerekli uygulamalar ve yasaklarını koyulması gerekir. Ayrıca çevremizi kirleten kuruluşlar da vardır. Bunların başında denizlerimizi ve doğal çevremizi kirleten fabrikalar örnek verilebilir. Ayrıca fabrikaları kullanılan kullanılmaması hava kirliliğine de sebep olabilir. Çevremizi ve denizlerimize oldukça Gülten bu fabrikaları en aza indirmek ve çevreye seçmiş oldukları zehirli atıkların birlikteler ne süzülmesi çevreyi daha az giderilmesine yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.