Ders Notları

Günümüzde yayınlanan dizi veya sinema filmlerinde bunlara benzer olumsuzluklar var mıdır? Varsa nelerdir? Anlatınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Günümüzde yayınlanan dizi veya sinema filmlerinde bunlara benzer olumsuzluklar var mıdır? Varsa nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günümüzde yayınlanan dizi veya sinema filmlerinde bunlara benzer olumsuzluklar var mıdır? Varsa nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Günümüzde yayınlanan dizi ve sinemalar da benzer olumsuzluklar görünüyor mesela aşk acısı çeken oyuncular filmlerinde rol icabı da olsa zehirli içecekler buluşuyor. Buda günümüzde gençlere ve çocuklar kötü örnek oluyor.


Günümüzde yayınlanan dizi veya sinema filmlerinde bunlara benzer olumsuzluklar var mıdır? Varsa nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Günümüzde yayınlanan dizi ve sinemalar da benzer olumsuzluklar görülmektedir. Bu tür olumsuzluklar aile yapısına veya kişinin kendisine zarar vermektedir. Bu yüzden RTÜK tarafından film ve diziler incelenmektedir. Bu durum aile ve kişileri sakıncalı durumlardan uzakta tutmaktan ve yayınlanan sakıncalı sahnelere izin vermemekle görevlidir. Günümüzde olan dizi ve sınamalar da  aşk veya aksiyon filmlerinde ki sahneler günümüz gençlerine kötü anlamda örnek olmaktadır. Bu film ve dizilerden esinlen gençler ve çocuklar arkadaşlarına karşı bunları kullanıp zor durumda bırakmaktadırlar bu yüzden yayınlanan film ve dizileri daha iyi niyetli konulara sahip olmasını tüm içtenliğimizle istemeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Televizyonlarda yayınlanan dizi film gibi yapımlarda birçok insanın ve çocuğun olumsuz yönde etkileyecek davranışlarda bulunduğu bilinmektedir.. bu sebeple sadece yaşımıza uygun olan bilimleri tercih ederek izlemeliyiz. Ayrıca filmlerde yer alan şiddet korku argo ve ahlaksız davranışlarda biz çocukları ve gençleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.