Ders Notları

Toplu taşıma aracına ön kapıdan binilip arka kapıdan veya varsa orta kapıdan inilmesinin sebebini açıklayınız. Bu kurala uyulmaması hâlinde ne gibi olumsuzluklar yaşanabilir? Tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Toplu taşıma aracına ön kapıdan binilip arka kapıdan veya varsa orta kapıdan inilmesinin sebebini açıklayınız. Bu kurala uyulmaması hâlinde ne gibi olumsuzluklar yaşanabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplu taşıma aracına ön kapıdan binilip arka kapıdan veya varsa orta kapıdan inilmesinin sebebini açıklayınız. Bu kurala uyulmaması hâlinde ne gibi olumsuzluklar yaşanabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Toplu taşıma araçlarından ön kapıdan bilinmesi ve arka kapıdan inilmesi toplu  taşımaya binecek insanların insanların hızlı bir şekilde araç içerisinde açısından büyük önem taşımaktadır.
İşte bu nedenle yaşanabilecek tartışmalar yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi ve hızlı bir şekilde insanların gidecek yerlere ulaşması açısından güvenliğinin en üst seviyede olması açısından insanların ön kapıdan binmesi ve arka kapıdan inmesi büyük önem taşıyor.


Toplu taşıma aracına ön kapıdan binilip arka kapıdan veya varsa orta kapıdan inilmesinin sebebini açıklayınız. Bu kurala uyulmaması hâlinde ne gibi olumsuzluklar yaşanabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Günlük hayatta toplu taşıma araçlarından genellikle binecek insanların ön kapıdan araç içerisine girmeleri onların hızlı bir şekilde araç ve trafik güvenliğini riske atmadan otobüse binmelerini sağlama için vardır.
Aynı şekilde inecek yolcuların ön kapıdan inmemeleri binecek insanları rahatsız etmemeleri arka kapıdan ayrılmaları yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçerek trafiğin hızlı bir şekilde seyretmesini sağlayacaktır.
Sonuç olarak toplu taşıma aracının ön kapıdan binilmesi arka kapıdan inmesi varsa ortak kapıdan inilmesi trafik seyrini hızlı bir şekilde ilerlemesi yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi trafik de var olan güvenliğinin arttırılması amacıyla çok büyük bir öneme sahiptir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Toplu taşıma araçlarına bildiğimiz ön kapıdan binen akkapı’da indiririz bunun özelliği elbette ki inan binen yolculara kalabalık yapmamak ve bu kurala uyarak otobüsün toplu taşıma araçlarının güzergahını ve yürüyüşünü ya da hareketlerini dengeli bir şekilde desteklemektir. Toplu taşıma araçlarında yalnız bizler değil diğer yolcular ve sürücüler olduğundan dolayı uyulması gereken kurallara tam ve eksiksiz bir şekilde uymalıyız bu adamlara temiz tutmalı ve gürültü yaparak başka kimseyi rahatsız etmemeliyiz elbetteki engelli yaşlı ve ayakta duramayan insanlara yol hakkı bilerek oturmalarına izin vermediğiniz mümkün oldukçada ayakta yolculuk yapmamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.