Ders Notları

Evrende kendi kendine meydana gelen bir şey gösterebilir miyiz?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Evrende kendi kendine meydana gelen bir şey gösterebilir miyiz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evrende kendi kendine meydana gelen bir şey gösterebilir miyiz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İçerisinde kendi kendine meydana gelen bir şey göstermek ve örnek vermek mümkün değildir. Çünkü evden içerisinde var olan sistemde bütün her şey birbirine eş olarak desteklemekte ve birbirini sonucu meydana gelmektedir var olan eşsiz düzende sürekli olarak mekanizmalar dişli bir şekilde işlemekte birdişli zarar görürse yaşadığımız ortamın zarar görmektedir.


Evrende kendi kendine meydana gelen bir şey gösterebilir miyiz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evren de kendi kendine meydana gelen bir şey göstermemiz mümkün değildir. Evren içerisinde yer alan bütün varlıklar ve maddeler birbirine Entegre halinde ve düzenli bir şekilde ilerlemektedir. Yüce Allah Tarafından yaratılan bu mekanizma iç içe geçip sürekli olarak aynı döngü içerisinde ilerlermektedir. Evren içerisinde yer alan her şey sebepsiz yere değil ne eksik ne bir fazla şekilde olduğunu aklımıza çıkarmamak gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. evrende meydana gelen tüm olaylar insanoğlunun doğması büyümesi ve yaşamının bitmesi bitkilerin yetişmesi hayvanların bir döngü içerisinde yaşamlarını sürdürmesi gibi birçok olay Allahu Teala’nın rahmeti ve mağfireti ile meydana gelen olaylardır

  2. Evrende hiçbir şey hiç bir oluşum hiçbir olay Allah’a tealeden izinsiz meydana gelmemektedir.. çünkü dünyanın döngüsü Allahu Teala din bilgisi ile meydana gelmektedir.Allahu Teala de insanların yapmış olduğu günahları sevapları hal ve davranışların farkındadır ve hepsini görmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.