Ders Notları

Evrendeki mükemmel düzenle ilgili üç tane örnek bulup defterimize yazalım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Evrendeki mükemmel düzenle ilgili üç tane örnek bulup defterimize yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evrendeki mükemmel düzenle ilgili üç tane örnek bulup defterimize yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evrendeki mükemmel düzenle ilgili üç tane örnek olursak ; Dünyanın yörüngesinde 1 santim kayma olursa eğer sıcaktan dünyanın yanacağı 1 santim geride olursa ise soğuktan donacağız a Ayrıca sürekli olarak ağaçların ölmesi ilkbaharla beraber tekrar doğması ve sürekli olarak Güneş ve Ay’ın birbirini takip etmesi verilebilecek en güzel üç örnektir.


Evrendeki mükemmel düzenle ilgili üç tane örnek bulup defterimize yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Evrendeki mükemmel düzene 3 Örnek vermek gerekirse sürekli olarak güneşin doğudan doğar batıdan batması ve ayın sürekli olarak güneşi takip etmesi Sonbaharda ağaçların yaprak dökmesi ve solması ilkbaharda tekrar canlanması örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyamızdaki ve evrenimizdeki her şey kusursuz eksiksiz yüce Allah tarafından yaratılmıştır. Allahu Teala de nimetler varlıklar ve birçok doğal güzelliği insanoğluna hayvanlara sunmuştur. Allahu Teala doğadaki bu bütün güzellikler den dolayı insanların ona iman etmesi ve ona şükretmesini istemiştir.ayrıca yaratılmışların en mükemmeli olan insanoğlu o kadar güzel eksiksiz ve kusursuz yaratılmıştır ki ucuzunda binlerce mucizeleri taşımaktadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.