Ders Notları

Ülkemizin kara sınırı ile komşu olduğu ülkeler hangileridir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin kara sınırı ile komşu olduğu ülkeler hangileridir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizin kara sınırı ile komşu olduğu ülkeler hangileridir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Suriye, İran, Irak, Gürcistan, Ermenistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Azerbaycan’dır.Komşu olan ülkelerin genelinde sınır kesimlerinde Türk göçmenleri yaşamaktadır.


Ülkemizin kara sınırı ile komşu olduğu ülkeler hangileridir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :Suriye, İran, Irak, Gürcistan, Ermenistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Azerbaycan’dır. Genelde Azerbaycan ile birlikteliğimiz söz konusudur. Diğer ülkelere ile sınır komşuluğumuz olduğundan genelde sınır kesimlerin de Türk göçmenleri yaşamaktadır. İran, Irak, Suriye, Ermenistan ve Azerbaycan Asya bölgesine yakın olan ülkedir. Gürcistan ve Yunanistan Avrupa bölgesinde kalırlar. Komşu ülkelerimiz ile birlikte ticaret yapmaktayız. Komşu olduğumuz Ülker arasında sadece Azerbaycan Türk ülkesidir. Diğer ülkede de Türk göçmenleri yaşamaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizin komşuları uriye İran Irak Bulgaristan Yunanistan Ermenistan ve Gürcistan dır. Ülkemiz bu ülkelerde ticaretler yapıp aralarındaki ilişkileri ve alışverişleri en güzel şekilde yaparak barış içinde yaşarlar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.