Ders Notları

Peygamberimiz yapmış olduğu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istemiştir?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Peygamberimiz yapmış olduğu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istemiştir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamberimiz yapmış olduğu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istemiştir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin yapmış olduğu dualardan da Yüce Allah Celle Celalühü den doğru yolda ilerlemeyi yanlışa sapmayı Doğru sözlü olmayı imanlı olmayı şükür ve hamd gibi dualar ettiği kabul edilmektedir.


Peygamberimiz yapmış olduğu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istemiştir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Peygamberimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem dualarında genel olarak Yüce Allah Celle Celalühü dan yardımlar istemiş Allah’ın Onu doğru yola yönetmesini imanlı olmasını Allah’ın emir ve yasaklarına satmaması doğru yolda ilerlemeyi Allah’ın emir ve yasaklarını korumayı ve uygulamayı ümmetinin affedilmesi ve günahlara tekrar satmaması ve Yüce Allah’ın bizlere vermiş olduğu sıhhat sıhhat maddi ve manevi bütün her şey için şükür ve senalarda bulunmuştur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem dua ederken öncelikle ümmetine ve ümmetinin bağışlanmasına Müslümanlığın çok güzel bir şekilde yayılmasına cehaletin son bulmasına ve Müslümanların eziyet görmemesine Müslümanların hak din üzerinde layık bir şekilde ilerlemesi için dua ettiğini söyleyebiliriz. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem birçok doğasında istifar şükretmeyi de ihmal etmemiştir. Çünkü tövbe etmek yani günahlardan arınmak çok önemli bir kavramdır. Peygamber efendimiz dua şekli ile sahabelere ve müslümanlara örnek bir kapı açmıştır. Ayrıca peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem dua ederek Allah’la konuşma yollarından birini seçmiştir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.