Ders Notları

Kendinize, ailenize, çevrenize, ülkenize ve yaşadığınız gezegene olan sorumluluğunuz bilinciyle tartışınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Kendinize, ailenize, çevrenize, ülkenize ve yaşadığınız gezegene olan sorumluluğunuz bilinciyle tartışınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kendinize, ailenize, çevrenize, ülkenize ve yaşadığınız gezegene olan sorumluluğunuz bilinciyle tartışınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Sorumluluk ilk önce insanın kendisine ve aile içerisinden başlar.

Sorumluluk bilincini anlamış kendine ve ailesine karşı sorumluluklarını fark eden bir insan gezegenini ve yaşamış olduğu ülkeye de sorumluluklarını anlayacak ve yerine getirecektir. Yani bu eğitimin temelde verilmesi gerekmektedir.


“Kendinize, ailenize, çevrenize, ülkenize ve yaşadığınız gezegene olan sorumluluğunuz bilinciyle tartışınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Birçok konuda özgürlüğümüz olsa da direkt kendimize gerek ailemize gerek çevremize gerek ülkemize ve yaşadığımız dünyaya birçok sorumluluğumuz vardır.

Özgür insan sorumluluklarını yerine getiren ve başkasının haklarını ihlal etmeyecek kadar genişliğe sahip olan kimsedir.

Bizler sorumluluk sahibi olarak dünyamızı kirletmemeli ve bu konuda elimizden geleni yapma bilincinde olmalıyız.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yukarıda bulunan bilgi ve cevapları baktığımız zaman 7 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda yer alan bu ödevimizde insanların birbirine karşı olan sorumlulukları ve görevleri ve kendisine saygısını belirten işlerini yaptığı zaman ve işlerini sorumluluk haline getirdiği zaman elbette ki birçok konu hakkında hem rahatlayıcı hem de birçok konu hakkında birbirine karşı duyarlı bir birey olarak yetişebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.