Ders Notları

Çevrenizdeki bir kişinin genel ağı fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumlarla karşılaştığını düşünün. Ona neler önerirsiniz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çevrenizdeki bir kişinin genel ağı fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumlarla karşılaştığını düşünün. Ona neler önerirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çevrenizdeki bir kişinin genel ağı fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumlarla karşılaştığını düşünün. Ona neler önerirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çevremde bir kişiden genel ağı fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumla karşılaştığını düşündüğümde ona önereceğim şeyler bunlardır.

  • Sen çok zekisin hayatta birçok şeyi başarabilirsin. Bunun için genel ağ sınırlaman gerekir . ve bunu da başarabilirsin
  • Seninle beraber olmayı ve vakit geçirmeyi o kadar özledim ki. Genel ağ kullanmayı kontrol edebilirsin
  • Genel ağda çok fazla vakit geçirdiğini fark edemiyorsan kullanım sürelerini telefondan inceleyebilirsin. Böylece bana hak vereceksin

“Çevrenizdeki bir kişinin genel ağı fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumlarla karşılaştığını düşünün. Ona neler önerirsiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Teknolojinin gelişmesi ve internetin telefonlara girmesiyle beraber hayatımızda büyük değişiklikler ve kolaylıklar olmasına rağmen ne yazık ki genel ağın gereğinden fazla kullanılmasıyla çevreye olan ilişkilerimiz de zarara uğramıştır.

Artık psikologlar sigara ve uyuşturucu gibi bağımlı maddelerin yanına sosyal medya veya bilgisayar telefon bağımlılığını da eklemişlerdir.

Artık bu araçların kullanımı çığırından çıkmaktan ve birçok aile bundan mağdur olmaktadır.

Benim arkadaşlarım arasında da genel ağ gereğinden fazla kullanan ve bunu zararlarını hala fark edemeyen birçok arkadaşım vardır.

Onların bu yanlıştan başarısızlığa uğramadan önce fark etmesini ister ve ailelerin de onlara destek olmasını isterim.

Genel ağ fazla kullanmaktan dolayı yukarıdakilere benzer durumlarla karşılaşan arkadaşlarıma önerilerim şunlar olabilir

  • Sevgili arkadaşım hadi gel seninle günlük hayatımızı planlayalım ve derslerimizde çok başarılı olalım
  • İkimizin ortak veya onun ilgi duymuş olduğu alanlarda sanatsal ve kültürel faaliyetlere etkinliklere katılmasını teklif ederim
  • Okçuluk, tekvando, futbol kulübü gibi kulüplere katılmasını tavsiye ederim
  • Eğer bu araçların başında sürenin nasıl geçtiğini anlamıyorsan telefondan süreleri takip etmesini ve kendisine saat sınırı koymasını tavsiye edebilirim.
  • Gelecekte bu halin başarısızlıkla ve istediği mesleği elde edememekle sonuçlanacağını ifade ederek onu uyarmaya çalışırım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çevremizdeki bir kişinin genel ağ çok fazla kullanıldığı zaman elbette olumsuz bir şekilde etkilendiğini görebiliriz. Her zaman teknolojik ürünleri ve aletleri az ve sırlı bir şekilde kullanmalıyız gereğinden fazla kullandığımız zaman birçok hastalığa sebep olan bu araçları mümkün oldukça ayarlı ve planlı bir şekilde kullanmaya Özen göstermeliyiz. Yukarıda verilen bilgi ve cevapları Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgilere baktığım zaman özellikle sosyal bilgiler dersinde bana yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum.

  2. Çevremizde bir kişinin genel ağ çok fazla kullandığı zaman sağlık sorunları ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz bazen bu gibi teknolojik aletlere bağımlı hale gelen insanlar kendi yemeklerini yiyemez kendi sorumluluklarını yerine getiremez hatta bazen ders çalışamaz hale gelebilirler bu da elbette ki ciddi bir sorundur ve bu sorunun çözümü için muhakkak öncelikle tedbirimizi almamız gerekir teknolojik araç gereçlerden mümkün oldukça çok fazla kullanmadan sadece ihtiyacımız kadar ve yeterince kullanmayı tercih etmeliyiz her bireyin kendi ihtiyaçlarına uygun kullanımından sonra teknolojik aletlerden ayrılarak diğer ihtiyaçlarını ve diğer etkinliklerini sosyalleşmeyi yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.