Ders Notları

Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan ne anlıyorsunuz? Anlatınız.

6. Sınıf Türkçe Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan ne anlıyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan ne anlıyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan anladığım, planlama yaparak hareket etmek bir yerde fazlaca vakit harcamadan başka işlere de vakit ayırmak ve günümü en güzel şekilde değerlendirmektedir.


Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan ne anlıyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Zamanı etkili ve verimli kullanmaktan anladığım, 24 saatmiş en güzel şekilde kullanmak ve bütün işlerimi zamanında bitirmektir. Hem eğlenceye hem de bilgiye zaman ayırabilmek ve bütün işlerimin planlama ile güzelce yolunda gitmesidir.

Zamanı etkili ve verimli kullanan bir insan hem sosyal çevresine zaman ayırır hem ödevlerini hemde sorumluluklarını zamanında ve gerektiğince yerine getirebilir. Bunun için zaman planlaması çok önemlidir. Her insan bu şekilde gayret etmeli zamanını vaktinde ve güzelce kullanmalıdır. Zaman planlaması olmayan bir insan işlerini vaktinde ve güzelce yerine getiremez.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zamanı planlı ve düzgün kullanmak hayatımıza yön veren ve yaşam tarzımızı düzenleyen birçok konuda başarıya ulaşmamıza ve sorumlulukları ve görevlerimizi tam bir şekilde yerimize getirmemiz için gerekli olan ve önemli olan bir husustur. Bir insan günlük programını yaptığı zaman zamanı hesaplayarak ve zamanı verimli kullanarak aktif bir şekilde hayatını yönlendirebilir. Eğer zamanımızı etkili ve verimli kullanmazsak birçok konuda zorluk çekebiliriz örneğin bir öğrenci zamanın kıymetini bilerek düzenli ve planlı bir şekilde çalışırsa ve görev ve sorumluluklarına ayıracak zamanı kalanlarsa elbette başarıya ulaşır ve sorumluluk sahibi bir birey olur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.