Ders Notları

Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Okulumuzda dil bilgisi atan sevgisi İstiklal Marşı okul sevgisi ile ilgili eğitsel etkinlikler yapılmaktadır. Sosyal etkinliklere Örnek vermek gerekirse Kardeş okul kampanyası olan arkadaşlarımıza yardım kampanyası Kızılay’a yardım kampanyası gibi sosyal etkinliklerin ön plana çıktığı bir okulda yaşıyorum.


Okulunuzda hangi eğitsel ve sosyal etkinlikler yapılıyor? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Okul içerisinde Eğitsel ve sosyal etkinlikler çocukların gelişimi ve sosyal hayata adaptasyonu nedeniyle çok büyük bir önem taşıdığını ifade etmek gerekmektedir.

Sosyal etkinlikler ve eğitsel etkinlikler toplum bilincinin çocuk yaşta çocukları aşılanması açısından önemi gösterdiği için okullarda eğitmenlerin sürekli olarak en iyi konuları seçerek çocuklara adapte ederek sosyal ve eğitsel etkinlikleri aktif bir şekilde okul içerisinde yaymaları gerekmektedir.

Okul içerisinde yapılan sosyal ve eğitsel etkinliklere Örnek vermek gerekirse İstiklal Marşı tanıtımı ve anlatımı Kurtuluş Savaşı’nın çocuklara anlatılması dil bilgisi önemi Türk dilinin önemi Türk tarihi okul sevgisi kardeş sevgisi Kardeş okul yardım kampanyası gibi okul içerisinde yapılabilecek sosyal ve eğitsel etkinliklere örnek verebileceğimiz başlıca konular olarak gösterilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulumuzda birçok sosyal ve değişik aktiviteler de uygulanarak çocukları bu alanlarda bilgi ve becerileri geliştirilir örneğin okulumuzda kurulan satranç kursu ile beraber satranç oynamanın ne kadar eğlence ve olduğunu ve akıl becerisini geliştiren ile öğreniyoruz ayrıca okulumuzda olan spor alanındaki etkinliklerde futbol voleybol basketbol gibi birçok spor alanında hem de stresimizi hem de çok eğleniyoruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.