Ders Notları

“Ne güzel günlerdi!” diyebileceğiniz bir anınızı anlatınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı “Ne güzel günlerdi!” diyebileceğiniz bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


““Ne güzel günlerdi!” diyebileceğiniz bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

2-3 yaşlarında olduğum sıralarda annem yılmadan her gün beni parka götürür parka götürürken bebek arabasında veya scooterumla beraber bana dondurma alırdı.

Hatta çok soğuk olmayan günlerde bile isteklerimi geri çevirmez beni parkta eğlendirirken kendisi de benimle beraber oynardı. Belki çok sıradan bir anı olabilir ama annemi ben de bu kadar ilgilenmesi beni her gün parka götürüp eğlendirmesi ve o zaman ki mutluluğumu şu anda bile bulmakta zorlanıyorum.


““Ne güzel günlerdi!” diyebileceğiniz bir anınızı arkadaşlarınıza anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

9-10 yaşlarındayken arkadaşlarımla her gün bisiklet sürmeye çıkar top oyunu veya başka oyunlarla eğlenir dururduk

Özellikle hafta sonları veya tatillerinde her gün yılmadan saatlerce oyun oynar ve eğlencemize eğlenece katardık.

Şimdi de hayatımda çok güzel günler var ama odaya da oynadığımız arkadaşlarımdan bir kısmı taşındı ve ne yazık ki eski neşemizi bulamaz olduk.

Gerçekten o günler hayatında en güzel günler diyebileceğim günlerdi.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkçe dersinde başarılı olmak istiyorsanız bu sayfadaki bilgi ve cevapları ziyaret ederek birçok konuya ulaşabilirsiniz. Ödevlerinize başarılı olmak istiyorsanız ve Türkçe dersine dahi bir şekilde anlamak istiyorsanız bu sayfadaki bilgi ve cevaplarla birçok konuyu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Buradaki bilgi ve cevapları sayısı Türkçe dersinde çok başarılı olduğu ve verilen bilgi ve cevapları ve ödevimi hemen yaptım özellikle metinlerle ilgili sorulan soruları buraya bakarak hızlı bir şekilde öğreniyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.