Ders Notları

Günlük yaşamınızda ilgilendiğiniz bir sanat dalı var mı?

4. Sınıf Türkçe Günlük yaşamınızda ilgilendiğiniz bir sanat dalı var mı? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşamınızda ilgilendiğiniz bir sanat dalı var mı? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günlük yaşamım içerisinde günün yorgunluğunu ve sitesini atmak için odama geçtiğim zaman tuval başına geçerek resim fırçalarımı alır ve resim çizerim. Doğada gördüğüm manzaraları, kafamda yarattığım hayaller ile süsleyerek çizmek beni hem rahatlatıyor, hemde bana keyif veriyor.


Günlük yaşamınızda ilgilendiğiniz bir sanat dalı var mı? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Benim günlük ilgilendiğim sanat dalı resimdir.Resim öğretmenimiz bana bir çok resim çizme tekniği öğretti ve bu konu üzerinde kendimi geliştirdim. Resim sanatı etkileyici bir anlatım aracı olmasının yanı sıra bezemeci yönününde bulunması tarihin en eski zamanlarında bile en yaygın sanat dallarından biri olmasını sağlamıştır.

Hem doğuda hem batıda en eski çağlardan beri resim yapılmaktadır. Resimler sınıflandırılırken ülkelere, dönemlere ve akımlara göre sınıflandırılır. Örneğin paleolitik çağdan itibaren mağara resimlerinden başlayarak, eski mısır ege uygarlığı daha sonra rönesansta fresk tekniğinin gelişmesi ile en yetkin düzeyine ulaşmıştır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Günlük hayatımızda farklı sanat dalları ile uğraşmak bizi hem okulun yorgunluğunu hem de günlük hayatının stresini atmak için yardımcı olacak faaliyetler arasında yer almaktadır örneğin spor alanında kendimizi geliştirmek ve becerilerimizi farkına varmak çok önemlidir santranç oyunu çok eskiden oynanan ve akla dayalı bir oyun şeklidir satrançta kendimizi geliştirmek ve bu alanda faaliyetlere katılmak hoş vakit geçirmemize sebep olacaktır ayrıca farklı alanlarda müzik dinlemek müzik söylemek ve müzik söylerken dans etmek yapacağımız güzel faaliyetler arasında olabilir. Ülkemizin tarihini araştırmak bu alanda kendimizi geliştirmek de güzel bir sanat olabilir ülkemizin tarihi güzelliklerini doğal güzelliklerini ve eskiden yaşamış uygarlıkları bilmek bu alanda araştırmalar yapmak boş zamanlarımızda yapabileceğimiz en güzel etkinlikler arasında yer almaktadır

  2. Cevaplar için teşekkürler 
    Ellerinize sağlık 
    Emeklerinize sağlık
    KOLAY GELSİN  HAYIRLI İŞLER VE İYİ ÇALIŞMALAR
    ????

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.