Ders Notları

Sizce mıknatıs başka nerelerde kullanılabilir? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Sizce mıknatıs başka nerelerde kullanılabilir? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce mıknatıs başka nerelerde kullanılabilir? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence mıknatıslar hemen hemen Hayatımızın her yerinde kullanılarak bizlere yarar sağlayabileceğini inanıyorum. Mıknatıslar genel olarak hayatımız içerisinde kulaklıkların ses sisteminde hoparlörlerin ses sisteminde çantalarımız da gömlek derimizde montlarımız da kolay bir şekilde bizlere yardım ettiğini ifade edebiliriz.


Sizce mıknatıs başka nerelerde kullanılabilir? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mıknatıslar hayatımızda hemen hemen her yerde kullanılarak bizlere yardım ettiğini ifade edebiliriz. İşte bu nedenle mıknatıslar hayatımızı kolaylaştıran öğrenmek isimler arasında yer aldığını ifade edebiliriz.

Bence mıknatıs hemen hemen Hayatımızın her yerinde kullanılabileceği gibi teknolojik aletler hoparlör kulaklık televizyon gibi aletlerde kullanılmakta eşyalar da ise çantalar gömleklerim izle kazaklarımızı da montlarımız daha kolay bir şekilde kullanılarak bizlerin ihtiyacı giderilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mıknatısları hayatımızın birçok alanında kullanmış olduğumuzu diğer konularda da öğrenmiştik. Mıknatıslar sağlık elektronik eşyaların kullanımında teknolojinin bize sunduğu ev eşyaları da kullanımda çeşitli araçların kullanımında kullanılan ve sıkça tercih edilen bir araçtir. Mıknatıs Demir çelik bakır altın gümüş gibi birçok maddeyi rahat bir şekilde çekerken karton plastik tahta cam gibi maddeleri çekmez.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.