Ders Notları

Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji bizlerin kış aylarında sıcak tutmak için tasarlanmış olan icat olarak kabul edilir. Kaloriferli ayakkabılarının ürettiği enerji ayakkabıların aydınlatmasında kullanılabilir.


Kaloriferli ayakkabının ürettiği enerji, ısıtma dışında başka hangi amaçlarla kullanılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde kaloriferli ayakkabıların üretmiş olduğu Enerji Isıtma yöntemi ile bizlerin kış aylarında sıcak bir şekilde ayaklarımızın kalmasını sağlar.

Kaloriferli ayakkabılar üretmiş olduğu enerji ile beraber ayakkabıların Işıklar yöntemi ile aydınlık bir şekilde hareket etmemizi ve geceleri araçların ve insanların bizi fark ederek dikkat etmesini sağlayabiliriz.

Ayrıca üretmiş olduğu enerji ile beraber bir depolama alanı yapılabilir ve telefonların şarjı burada Powerbank görevi görebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kaloriferli ayakkabı kışın ayaklarımız çok üşüdüğün zaman veya çok soğuk ortamlarda iş yapan yapıyorsak bulunduğumuz ortam çok soğuk ise ayaklarımızı ısıtmak ve soğuk almamızı engelleyecek çok önemli bir icat tır. Ayrıca karnını terlik bir ayakkabı giydiğimiz zaman bulunduğumuz ortamı çok fazla ısıtmaya gerek kalmaz çünkü ayaklarımız ısındığı zaman otomatikman bütün vücudumuza ısınabilir bu sebeple bulunduğumuz ortamı fazla ısıtmaya gerek kalmadığından dolayı enerji tasarrufu da yapmış oluruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.