Ders Notları

Suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların ve canlıların vücudunun büyük bir kısmı sudan meydana gelmektedir. Bu yüzden canlılar yaşamak için suya ihtiyaç duyarlar. Ayrıca insanım ve canlıların beklendiği bilgiler gıdalar hep suyla büyür. Yaşamak için su olmazsa olmazımızdır.


Suyun hayatımızdaki önemi ile ilgili bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Su canlıların vücudunda önemli temel taşlarından biri olan hem gıda olarak hayatımızı devam ettirmek hem de diğer aldığımız gıdaların da yetişebilmesi için gerekli bir maddedir.

Canlılar su olmadan yaşayamazlar. Suyun varlığı kadar suyun kalitesi de insan ve diğer canlıların sağlığı üzerinde doğrudan etkilidir.

Sağlığımız için olduğu gibi aynı zamanda suyu günlük hayatımızda hijyeni sağlamak için de kullanırız. Mikroplardan arınmak , kirli şeyleri temizlemek için günlük hayatta gıda olmanın yanında hijyen açısından da su olmazsa olmazdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Suyun hayatımızdaki önemi de şöyle bir bak tığımızda ki ve enerjiye sahip olabilmek için su içeriz. Ayrıca temizlik için ve tüm alanlarda yaşayabilmek ve alanları kullanabilmek için suya ihtiyaç duyarız örneğin kişisel bakımımızı yaptığımız masum ile yaparız dişlerimizi fırçalamak banyo musun yapma elbiselerimizi yıkamak gibi temel temizlik ihtiyaçlarımızı su ile karşılarız sohbet temel özelliklerden biridir Su olmadan canlılar yaşayamaz yemeklerimizi pişirdiğimiz zaman veya yemek için meyve ve sebzeleri yetiştirdiğim de sabah bile suya ihtiyaç duyarız yalnız biz insan var diye tüm canlıların suya ihtiyaç duyduğunu görebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.