Sofya’daki izlenimleri Mustafa Kemal’e ileride yapacağı inkılaplardan hangilerine ilham vermiş olabilir?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Sofya’daki izlenimleri Mustafa Kemal’e ileride yapacağı inkılaplardan hangilerine ilham vermiş olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sofya’daki izlenimleri Mustafa Kemal’e ileride yapacağı inkılaplardan hangilerine ilham vermiş olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal, Bulgaristan’da Türklerin oturduğu bölgeleri de dolaşmış, Türklerin sanayi ve ticaret alanında gösterdikleri başarıları ve eğitime verdikleri önemi yakından görmüş.

Türk kadınlarının toplumsal hayata aktif biçimde katılmalarından etkilen görüşmeleri ve oylamaları izleyerek parlamenter rejimin işleyişini öğrenmiş ve ileride yapacağı, kadınların eğitim ve çalışma hayatına katılmaları, eğitimin gelişmesi, seçme seçilme ve çok partili yönetim, cumhuriyetçilik inkılaplarına ilham vermiş olabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Sofya’daki izlenimleri Mustafa Kemal’e ileride yapacağı inkılaplardan hangilerine ilham vermiş olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Mustafa Kemal Atatürk her zaman yeniliklere ayak uyduran ileriyi Gören ve ileri için ülkesine birçok ülke ve inkılabı sunan ileriyi gören bir ülkenin her zaman gelişebileceğini ve daha çağdaş uygarlık seviyesine yükselebileceğine inanan bir lider olduğunu söyleyebiliriz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde cumhuriyetle yönetilen demokrasiye sahip olan bir ülkede yaşıyoruz burada ilke ve inkılaplarla ülkemizdeki birçok imkanları yaşamaktayız ülkemizi her zaman Mustafa Kemal Atatürk'ün vermiş olduğu güzel ve sahip olduğu birçok ülke ve inkılaplarla yaşatmak elbette ki onu minnettar bir şekilde anmamıza vesaire içerisinde kalbinize yaşatmamıza sahip olmuştur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!