Özgür olmak sizce neden önemlidir? | Forum Sayfa Cevapları

Özgür olmak sizce neden önemlidir?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Özgür olmak sizce neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Özgür olmak sizce neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Özgürlük insanların ve tüm canlıların yaşamlarını, yaşam haklarını kendi kararlarını kendilerin verebilme yetkisidir. Sadece insanların değil ülkelerinde özgür olmaları gerekir.

Bir insanın özgür olabilmesi için öncelikle yaşadığı ülkenin başka bir ülkenin boyunduruğu altında olmaması bunun dışında kendini yöneten yönetimin halkın tüm oyları ile demokratik bir şekilde halkın tüm oyları ile belirleniyor olması, ülke içerisine kendi kararı, kendi düşüncesi ve kendi isteklerini serbestçe kendisi alıyor olması gerekir.


Özgür olmak sizce neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Özgürlük hiçbir zaman sınırsız değildir. Birilerinin özürlüğünün başladığı noktada birilerinin özgürlüğünün kısıtlanması demektir.Tarih boyunca Türk milleti özgürlüğü için birçok savaş yapmış ve daima bağımsız bir devlet kurulmuştur.

Türk milleti ilk özgürlük hareketi olan ikinci Göktürk devletini kurmak için Çin’e başkaldıran günümüzden 1000 yıl önce olan savaşımızdan son özgürlük savaşımız olan istiklal savaşımıza kadar, hiçbir zaman başka bir milletin altına girmemiştir. Bir devletin özgür olması demek o ülkenin tüm vatandaşlarının özgür olması anlamına gelir kendi dilini, dinini, kendi kararlarını hiç kimsenin zorlaması olmadan istediği gibi alır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Özgür olmak sizce neden önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!