Ders Notları

Kur’an-ı Kerim’den, güzel ahlakla ilgili iki ayet bularak yazınız.

7. Sınıf Din Kültürü Kur’an-ı Kerim’den, güzel ahlakla ilgili iki ayet bularak defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bu cezalandırmanın sebebi şudur: Bir toplum, kendisinde bulunan güzel ahlâk ve meziyetleri değiştirmedikçe Allah da onlara verdiği nimetleri değiştirmez. Hiç şüphe yok ki Allah hakkiyle işiten ve kemâliyle bilendir. Enfâl / 53. Ayet
O (muttakiler) ki; bollukta da darlıkta da infak ederler, öfkelerini yutar ve insanları affederler. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in güzel ahlakla üzerine birçok hadisi şerifini duyarız peygamber efendimizin Bir Müslümanın güzel ahlaklı olmasını özlediğini sıkça duyarız aynı şekilde Allahu Teala’nın emirlerini ve grupların yer aldığı yüce kitabımız kur’an-ı Kerim’de de güzel ahlaklı olmayı gerektiren birçok ayeti kerime bulunduğunda söyleyebiliriz Bir müslüman güzel Allah’a ile örnek olmalıdır güzel ahlakla çevresindeki insanlara faydalı olmalıdır yardımsever iyimser merhametli küçüklerine saygılı büyüklerine her zaman özveride davranan Bir müslüman olmayı kur’an-ı Kerim’de ve hadislerde sıkça duyarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.