Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmektir, bu bizim en doğal haklarımızdandır. Fakat bu konuda şöylede bir ikilem vardır, özgürüz her aklımıza geleni yapabiliriz fakat bu yapacağımız şey karşı tarafa zarar veriyorsa, onu yapmak özgürlük değildir.

Yani özgür düşüncemiz izin verse bile karşı tarafın can ve mal kaybı da bizim için önemlidir. Bu yüzden her ne kadar özgürde olsak her istediğimizi yapamayız.


Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Özgür olmak, istediğimiz her şeyi kendimize ve çevremize, etrafımızdakilere zarar vermediğimiz sürece  aklımıza gelen her şeyi yapabilmektir. Mesela evde sıkıldık dışarıya çıkıp, gezebiliriz, bir kafe de oturabiliriz.

Arkadaşlarımızla gezebiliriz, özgür olduğumuz için bunların hepsini canımız ne zaman isterse yapabiliriz fakat özgür olup her şeyi yapabildiğimizin kanaatinde olarak dışarı çıktığımızda bir arabanın lastiğini patlatmamalıyız, eve özgürüz düşüncelerimiz buna izin verir ama bir insana yada bir mala çevreye zarar vermek özgürlükten sayılamaz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Özgür olmak, istediğimiz her şeyi yapabilmek midir? Örneklerle açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!