Etkin vatandaş olmak niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Etkin vatandaş olmak niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Etkin vatandaş olmak niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Etkin vatandaş olmak hem bireyin hem de sevdiklerinin mağdur olmamasına, devletin ve toplumun huzurlu bir şekilde yaşaması için çok değerlidir.


“Etkin vatandaş olmak niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Etkin vatandaş olmak hem bireyi sorumluluk sahibi yaparak kendisinin haksızlığa uğramasını engellemek sevdiklerinin mağduriyetini engellemek ve devletini güçlü bir devlet olmasını sağlamak açısından çok değerlidir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Etkin vatandaş olmak niçin önemlidir? Örneklerle açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Etkin bir vatandaş olmak istiyorsak öncelikle çevremizi korumayı bilmeli geri dönüşüme özen göstermeli her zaman çevremize duyarlı olmalıyız. Duyarlı bir vatandaş vatandaşlık görevlerine sorumluluklarını bilir çevresine ve ülkesine faydalı olmak için kendini eğitir ve her zaman hak ve özgürlüklerini kullanabileceği faydalanabileceği ortamlara sahip olmak ister bu sebepten dolayı ülkemizde bulunan insanların her zaman birçok hakka sahip olduğunu bilmemiz gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!