Ders Notları

Karşımızdaki kişilerle sorun yaşamamak için nasıl davranmalıyız?

8. Sınıf Türkçe Karşımızdaki kişilerle sorun yaşamamak için nasıl davranmalıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Karşımızdaki kişilerle sorun yaşamamak için nasıl davranmalıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların iletişimde sorun yaşamaması için ilk olarak farklılıklara saygılı olmalı ve emapti kurmasının yanı sıra güzel sözlü olması kişilerle sorun yaşamamak için yeterli olacaktır.


Karşımızdaki kişilerle sorun yaşamamak için nasıl davranmalıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Karşımızdaki kişilerle sorun yaşamamak için sürekli olarak alçak gönüllü ve empati kurarak davranmamız gerekir. Karşımızda var olan kişileri neler söylediğini iyi bir şekilde anlamamız gerekmektedir. ancak kötü niyetli olan kişilere karşı dikkatli olmamız gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karşımızdaki insanla bir sorun yaşadığımız zaman öncelikle bu sorunu konuşarak çözmemiz gerekmektedir. Eğer konuşarak çözülmeyen bir davranış ve hareket ise karşımızdaki insana usluplu şekilde uzak durmamız gerekir. Arkadaşlarımıza veya bir sevdiğimize bir olay yaşadığımız zaman bu olaya karşı sinirli ve agresif yaklaşmalıyız. Çünkü düşünmeden empati kurmadan ve önyargıyla sorunlara karşı yaklaşırsak pişman olabilir ve sevdiklerimizi incitebiliriz. Bazen karşımızdaki insana tam bir şekilde anlamadan sorunlar ortaya çıkabilir bazen ise sorunlarda Bir sebeple değil farklı sebeplerden meydana gelebilir sebeplerin çözümü ve sebeplerin anlaşılması için karşılıklı bir şekilde anlayışlı ve adaletli olarak sorunlarımızı çözerek ilişkilerimizi devam etmeliyiz çünkü biz insanoğlu hata yapabilir ve hatalarımızdan dolayı birbirimizi yargılamamalıyız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.