Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Millet olarak misafirleri sever vede misafir ağırlamak için özel hazırlıklar yaparız. Kültürümüzde önemli bir yer tutan misafirlik, onlara iyi davranarak, elimizden geldiği kadar iyi hizmet ve güzel sohbetler ederek onları sıcak karşılarız.

Misafirliğe gittiğimizde misafir olduğumuz eve hediyelerimiz ile gideriz. Gittiğimiz evde yaramazlık yapmayız. Akıllı bir şekilde eve zarar vermeden otururuz.


Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Misafirperverlik veya konukseverlik misafirleri hoş tutma onlara izzeti ikramda bulunma, onları tanrı misafiri olarak ağırlamak, kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Dini olarak, Allah’ın bir hediyesi olarak gördüğümüz misafire ikramda bulunmak, misafirin bereket getirdiğine inanmak, İslam dininde vurgulanır.

Misafir gelmeden önce haber verilmiş ise onlara ikramlar hazırlanır. Misafir güler yüz ile karşılanır. Onlara ve çocuklarına davranışlarına karşı hoşgörülü oluruz. Çay kahve gibi ikramlar eder, güzel sohbetler ederiz.

Misafirliğe gittiğimizde ise elimiz boş gitmemeye özen gösteririz, misafirlikte gittiğimiz evi karıştırmamaya özen gösteririz, güzel sohbetlerde bulunur, gelen ikramları beğenmeme gibi bir tutum içerisinde olmayız çünkü bu ev sahibine saygısızlık olur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Evimize misafir geldiğinde veya biz misafirliğe gittiğimizde nasıl davranmalıyız? Sınıfça konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!