Ders Notları

Doğayla ilgili yapılan sosyal projelerin doğaya katkısı üzerine sınıfça konuşunuz.

4. Sınıf Türkçe Doğayla ilgili yapılan sosyal projelerin doğaya katkısı üzerine sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Doğayla ilgili yapılan sosyal projelerin doğaya katkısı üzerine sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Doğa ile ilgili yapılan, sosyal projeler belli bir amaç üzerine yoğunlaşarak bir problemi ele almaktadır. Bu projeler, insanların bilinçlenmesini sağlamak için doğayı korumaya ve kollamaya çalışır.

Bu bilinçlendirme, çalışmaları sonucu insanlar hayatlarının bundan sonraki dönemin de doğaya daha dikkatli ve hassas davranmayı ve sahip çıkmayı öğretir.


Doğayla ilgili yapılan sosyal projelerin doğaya katkısı üzerine sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sosyal projeler sayesinde insanlar ağaçlarım değerini anlayarak ona zarar vermezler. Çevre kirliliği hakkında bilgi sahibi olan insanlar etrafa çöp atmaz, doğanın insanlar için değerini bilir vede doğaya zarar vermemeye özen gösterir.

Doğayla ilgili sosyal projeler hem teorik hemde uygulamalı şekilde yapılmakta ve doğal kaynakların tekrar canlanması, doğanın kendini yenileyebilmesi amacıya hazırlanan sosyal projeler bir parçası olduğumuz Doğayı da daha yakından bilmemizi sağlamaktadır.


 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. merhaba    çok sağolun ödevime yardım ettiğiniz için‍♀️✔✔✔✔✔✔

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.