Ders Notları

Hatay’ın askerî ve ekonomik olarak Türkiye açısından önemi nedir? Araştırınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Hatay’ın askerî ve ekonomik olarak Türkiye açısından önemi nedir? Araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hatay konumu bakımından stratejik bakımdan değerli bir yere sahip olduğu için güvenliğinin arttırması önemlidir. Ayrıca burası sınır boylarının korunmasında önemli bir noktada bulunmaktadır.
Bu yüzden siyasal ve ekonomik açıdan güvenilir olması lazımdır. Tarım bakımından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca denize kıyıları bulunması sebebiyle de ekonomik açıdan çok değerli bir yere sahiptir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 8. Sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük ders kitabımızdaki Hatay’ın ülkemize kazandırılması düşmanlardan temizlenmesi ve Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yeniden ülkemizin parçası olması demek orada bulunan Türk toplumunun korunması ve ülkemizin sınırları içerisinde bulunan Hatay Bölgesi’nin yeniden kazandırılması ne kadar önemli olduğunu etkisi fazla verilen bilgilerle öğrene bildik. Karadeniz bilgiler ve cevaplar çok güzel her zaman sizin bilgilerinize ve cevaplarını da ödevlerimi yapıyorum inkılap tarihi ve Atatürkçülük ders kitabımızı araştıracağız bir çok konu var bu konuları elbetteki vermiş olduğunuz güzel kaynaklar sayesinde öğrenebiliyor um.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.