Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz. | Forum Sayfa Cevapları

Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Günümüzde eskisi kadar uzun ve sağlık yaşayabilen çok az insan vardır. Sağlıklı kalabilmek için en önemli unsur beslenmemizdir. Dengeli beslenmeye özen göstermeli, abur cuburdan uzak durmalıyız. Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklar edinmemeliyiz. Bunun yanı sıra sağlıklı bir yaşam için su tüketimine de önem göstermeli günde en az 2lt.su tüketmeliyiz.


Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sağlıklı ve uzum yaşayabilmek birazda bizim elimizdedir. Yediklerimize içtiklerimize, günlük beslenmemize dikkat etmeli, dengeli beslenmeliyiz. Dengesiz beslenirsek vücudun direnci düşer ve bağışıklık sistemimiz zayıflar. Buda hastalıklara müsait bir bünye oluşturur. Bunun için et, sebze, süt, yoğurt gibi besinlerin hepsini eşit bir şekilde tüketmeliyiz. Günde 3 öğün yemek yemeliyiz.

Bu 3 öğünde az ve sık yemek yememiz gerekir. Bunların içerisinde en önemlisi kahvaltıdır. Her sabah kahvaltımızı günlük olarak düzenli bir şekilde mutlaka yapmalıyız. Yumurta, peynir, bal, süt gibi besinlere vücudumuz için çok önemlidir.Meyve sebze tüketimi sağlığımız için en çok faydalı besinlerdendir. Fakat, alırken bu meyvelerin hormonlu olup olmadığına dikkat etmeli hormonuysa ve mevsimi değilse almamalıyız.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Uzun yaşamak, sağlıklı kalabilmek için nasıl beslenmeliyiz? Sınıfça konuşunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!