Ders Notları

Tarihi İpek Yolu’nun Doğu ve Batı kültürlerine olan etkisini yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Tarihi İpek Yolu’nun Doğu ve Batı kültürlerine olan etkisini yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Tarihi İpek Yolu’nun Doğu ve Batı kültürlerine olan etkisini yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Tarihi İpek Yolu doğu ve batı kültürüne olan etkisi büyüktür Çünkü Doğu kültüründen başlayan kişiler Batı kültürüne ticaretini bitirdiği için geçtiği bütün bölgelerde var olan kültürün etkileşimi sonucunda İpek Yolu’nun geçtiği bütün Milletler birbirinden etkilenerek çeşitli özellikleri birbirlerine aktarmaktadırlar.


Tarihi İpek Yolu’nun Doğu ve Batı kültürlerine olan etkisini yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Tarihi İpek Yolu doğu ve batı kültürüne olan etkisi tarih boyunca kendisini göstererek İpek Yolu’nun geçmiş olduğu bölgelerde var olan devletler ve milletler birbirinden etkilenerek yeni bir kültür sentezi meydana geldiğini ifade etmek gerekmektedir.

Tarihi İpek Yolu geçmiş olduğu yollarda doğunun giyimi kuşamı yiyecekleri ve konuşmasını içinde barındırarak Batı hattını izleyerek buradan ülkelerin içinden geçmesi ve Ticaret yapması sonucunda Doğu kültürünü bu buralara aktarması ve batı kültüründen de giyecek yiyecek konuşma örf ve adet gibi kültürlerden de etkilenerek yeni bir sentezini ortaya çıktığını tarih boyunca göstermiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tarihte kullanılan en büyük ticaret yollarından irkaç tanesi İpek yolu ve baharat yolu olarak bilinir. Burada birçok kavim ve birçok topluluk yapmış oldukları ticarette ve alım satımlarda birbirleriyle iletişim ve etkileşim halinde idiler. Bu sebeple bu topluluklar birbirlerinin gelenek ve göreneklerini yaşayış tarzlarına yemek kültürlerini benimsemiş ve bunu kendi kültürlerine de yansıtmış lardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.