Ders Notları

Bir gün içinde kılınan beş vakit namaz hangileridir?

6. Sınıf Din Kültürü Bir gün içinde kılınan beş vakit namaz hangileridir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bir gün içinde kılınması gereken beş vakit namaz; Sabah namazı, öğlen namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem mescid-i haram’dan mescid-i aksa’ya göğe yükselmesi ve Miraç kandili’nin oluşmasıyla biz Müslümanlara farz kılınmış olan beş vakit namazları saymak istediğimiz zaman sabah namazı öğle namazı ikindi namazı akşam namazı ve yatsı namazı olduğunu söyleyebiliriz bu namazların zamanında eksiksiz ve tam bir şekilde kılınması farz olarak sayılmıştır biz Müslümanların İslamın şartlarından biri olan namazlarımızı büyük bir özenle kılmamız istenir namazlar kalındığı zaman Fatiha suresinin ve niyetten ayrıca düzgün bir abdest Ayrıca rocko’nun ve secdenin tam ve eksiksiz bir şekilde yapılması önerilir bunun yanı sıra namaz kılacağını seccadenin ve kaan’ın üzerimizdeki elbiselerin temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.