Ders Notları

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda onu büyüten annesi, öğretmenleri, arkadaşları , okuduğu kitaplar ve Fransız İhtilali rol oynamış olabilir.


“Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda nu büyüten annesi, halası, öğretmenleri Birgül arkadaşları, okumuş olduğu şiir kitapları ve diğer kitaplar Birgül Fransız ihtilali ve o zamanlar insanların içinde uyanmış olan düşünce akımları etkili olmuş olabilir.

Çünkü insanlar yaşamış oldukları aileden ve yaşamış oldukları çevreden etkilenir hayatlarını ona göre kurarlar.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman aldığı fikirlerde veya başarılı olmasına yardımcı olan elbette ki ailesi asker arkadaşları ve Türk milletine duyduğu vatanına duyduğu sevgi ve saygı olarak bilinmektedir Mustafa Kemal Atatürk her zaman başarılarını mücadele ederek azim ederek kararlı olarak ve her zaman çabalayarak çalışarak elde ettiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.