Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda onu büyüten annesi, öğretmenleri, arkadaşları , okuduğu kitaplar ve Fransız İhtilali rol oynamış olabilir.


“Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda nu büyüten annesi, halası, öğretmenleri Birgül arkadaşları, okumuş olduğu şiir kitapları ve diğer kitaplar Birgül Fransız ihtilali ve o zamanlar insanların içinde uyanmış olan düşünce akımları etkili olmuş olabilir.

Çünkü insanlar yaşamış oldukları aileden ve yaşamış oldukları çevreden etkilenir hayatlarını ona göre kurarlar. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mustafa Kemal’in fikirlerinin oluşumunda hangi kişilerin ve olayların rol oynamış olabileceği konusundaki düşüncelerinizi belirtiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Mustafa Kemal Atatürk'ün her zaman aldığı fikirlerde veya başarılı olmasına yardımcı olan elbette ki ailesi asker arkadaşları ve Türk milletine duyduğu vatanına duyduğu sevgi ve saygı olarak bilinmektedir Mustafa Kemal Atatürk her zaman başarılarını mücadele ederek azim ederek kararlı olarak ve her zaman çabalayarak çalışarak elde ettiğini söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!