Ders Notları

İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamına etkileri neler olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamına etkileri neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamına etkileri neler olabilir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Maddeler halinde İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamına etkileri şunlardır ;

Su kaynaklarımız azalır.

Suda yaşayan canlıların nesli tükenmeye başlar.

Kuraklık sorunu yaşanabilir.

İnsan hayatı, tarım ve üretim faaliyetleri olumsuz etkilenir.


İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamına etkileri neler olabilir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :Hızlıca tükenen doğal kaynaklarımızdan birisi de su kaynağımızdır. İsraf nedeniyle su kaynaklarının azalmasının canlı yaşamasına da etkileri bulunurken aynı zamanda ,tatlı su kaynakları da azaldığı için insan hayatı da olumsuz etkilenir.Su kaynaklarının  azalmasının canlı yaşamına etkilerinde içilebilir su kaynakları azalabilir, canlı nesiller tükenmektedir, insan hayatı olumsuz etkilenir, kuraklıklar yaşanabilir, tarım faaliyetleri olumsuz etkilenebilir. Bu gibi sorunları yaşamamak için suyumuzu israf etmeden doğru bir şekilde tüketmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyamızda su kaynakları hızla tükenmekle karşı karşıya kalmış tır.küresel ısınma sebebiyle kutupların hızla erimesi orada yaşayan penguen kutup ayısı ve birçok canlının soyunun tükenmesine sebep olmuştur ayrıca enizlerimizin ve akarsularımızın fabrikalar ve insanlar tarafından kirletilmesi denizde bulunan canlılara ciddi zararlar vermektedir su insanların vazgeçilmez ve yaşamlarını sürdürebilmesi için en önemli doğal kaynaklar arasında yer almaktadır suyumuzu tasarruflu kullanmak boşa harcamamak ve çevremizin geleceği için buna dikkat etmek biz bilinçli insanların yapacağı davranışlar arasındadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.