Ders Notları

Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için nelere dikkat edilmelidir? Yazınız. 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için nelere dikkat edilmelidir? Yazınız.  konusunu kısaca ele alacağız. 


“Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için nelere dikkat edilmelidir? Yazınız. ” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için komşularımızla zaman zaman da olsa görüşmemiz, onlara selam vermemiz Birgül sevinçli ve kötü günlerinde yanlarında olarak onlara destek çıkmamız ve onları rahatsız edecek hareketlerden uzak durmamız gerekmektedir.


“Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için nelere dikkat edilmelidir? Yazınız. ” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkileri kültürümüzde çok değer verilen ilişkilerdir.

Başımı sıkıştığında veya bir şeye ihtiyacımız olduğunda en yakınımızda olan kişiler komşularımız olduğu için yardımımıza yetişecek kişiler de onlardır.

Komşuluk ilişkilerinin iyi olması için komşularımızla ister telefonda ister yüz yüze olsun zaman zaman görüşmek ayakta da olsa karşılaştığımız zaman selam vermek ve hatırlarını sormak, onlara zaman zaman da olsa yemek tatlı gibi ikramlar göndermek gerekmektedir.

Aynı zamanda insanlar çok önem verdiği için iyi bir kötü zamanlarında yanlarında olarak onlara destek çıkmak da çok önemlidir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşuluk ilişkileri bizim iyi olması için öncelikle ahlaklı birey olmamız gerekir komşularımızı her zaman saygılı olmaya Özen göstermeliyiz bir komşu her zaman diğer komşunun destekçisidir tıpkı atalarımızın da söylediği gibi komşu komşunun külüne muhtaçtır bir komşu her zaman komşusunun en yakın olduğu için komşuluk hakkının gözetilmesi gerektiğini söylemeliyiz komşu komşuya muhtaç olabilir bu sebepten dolayı her zaman saygılı hoşgörülü ve sevgili bir şekilde ilişkilerimizi korumalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.