Ders Notları

Kitapların olmadığı bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Kitapların olmadığı bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kitapların olmadığı bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kitapsız Bir Dünya

Kitapların olmadığı bir dünyada yaşam içerisinde yardımlaşma, dayanışma, iyilik gibi erdemlerden söz edilmez. Sürekli olarak toplum içerisinde, milletler arasında ve devletler arasında çatışmalar ve sorunların ortaya çıkacağını ifade etmek gerekir.

İşte bu nedenle insanlar eğitim alarak kitapların içerisinde var olan güzel bilgilere ihtiyaç duyarak güzellikler içerisinde bir yaşam sürmesi gerekmektedir.


Kitapların olmadığı bir dünyada yaşamın nasıl olacağı ile ilgili bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kitapsız Bir Yaşam Olamaz

Kitapların olmadığı bir dünyada yaşamın nasıl olacağı hiç bir şekilde düşünülemez. Kitaplar insanlara yol gösteren en büyük hazinelerdir. Kitaplar sayesinde insanlar gelecekte ihtiyaç duydukları bilgileri alarak toplum içerisinde bir kötülükle nasıl mücadele edeceği ve iyiliği nasıl yayabileceği hakkında bilgiler elde etmektedir.

Kitap olmadığında toplum içerisinde birlikten, yardımlaşmadan, dayanışmadan ve güçlü bir devletten söz edilemez. İşte bu nedenle kitapsız bir yaşam olamaz diyerek toplumda eğitimi ve kitapları yaymalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kitaplar sahip olabileceğiniz en büyük bilgi kaynaklarıdır. Kitaplar sayesinde bir çok bilgiye sahip olabiliyoruz. Sarı okudukça kaybeden masalları maceralara ve tarihi kapıları açıyoruz. Kitaplar olmasaydı insanlar birçok bilgileri nesilden nesile ulaşamazdi. Hesaplar okunduğu zaman toplumlar arasındaki cehaleti azaltır. Herkül ilgili bilgiler edinmek ve kaldıracak birçok konuyu benimsemek okullar arasındaki eğitimi ve öğretimi arttırır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.