Ders Notları

En beğendiğiniz hikâye veya roman yazarı kim? Sizce hikâyelerini veya romanlarını nasıl yazıyor?

6. Sınıf Türkçe En beğendiğiniz hikâye veya roman yazarı kim? Sizce hikâyelerini veya romanlarını nasıl yazıyor? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ömer Seyfettin’ i çok beğeniyorum. Yazdığı kitaplar kendinden ve hayatından izler taşımaktadır. Çünkü yazan insanlar kendi duygu ve düşüncelerini kitaba geçirirler. Bu duyguları aktarırken başka isimler ve hayatlardan bahsetseler bile yine de tam kendilerinden ayrışamazlar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bazen sınıf kitaplığında bazen çevremizde bol bol kütüphanelerde bazen yanlış olduğumuz ve severek okumuş olduğumuz kitapların her birinin ne kadar güzel konuları ele aldığını görebiliriz kitaplar bilgihaznemiz olarak bilinmektedir kitapları her zaman okudukça genişleyebilir rahatlayabilir ve farklı birçok konuyu öğrenebiliriz. Kitap okuma alışkanlığı küçük büyük herkesin olmalıdır kitap okuduğumuz zaman kendinizi bulmuş dinlenmiş ve farklı dünyalarda hayal edebiliriz birçok dünya klasik Türk yazarlarının yazmış olduğu şehitleri ve kitapları beğenerek ve özenerek okuduğumuzu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.